Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Hermes Malia Hotel

od 349 EUR
doprava Letecky
strava Raňajky
Vzdialenosť od pláže: 250 m
Vzdialenosť od pláže - 250m
Wi-Fi
Bazén
Televízor
Vzdialenosť od pláže: 250 m

Filtr

Vybavenie hotela

V hoteli sa nachádza bezplatne pripojenie na internet wifi. V areáli je pre hostí hotela bezplatné parkovisko. Nachádza sa tu aj vonkajší bazén. Pre hostí je k dispozícii taktiež bezplatné parkovisko. Hotelový služba upratuje približne 3x za týždeň.

Vybavenie izby

Každá izba je vybavená klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou a kuchynským kútom. Niektoré jednotky majú jedálenský kút a balkón.

Rozloha 131 944 km2
Počet obyvateľov 11 miliónov
Hlavné mesto Atény

Časový posun plus 1 hodina oproti času na Slovensku
Krajina, ktorá je od antických čias považovaná za kolísku civilizácie, dnes patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám a turistov láka nie len bohatou históriou prelínajúcou sa s mytologickým svetom gréckych bohov, ale aj nádherným prírodným prostredím a fascinujúcimi plážami.
Gréckou štátnu menou je EURO
Grécka kuchyňa je preslávená po celom svete. Jej základ tvorí čerstva zelenina a zdraviu veľmi prospešný olivový olej. Na jedálnom lístku nájdete najmä čerstvé šaláty so syrom feta, gyros, musaku, souvlaki a ďalšie špeciality. K dobrému jedlu patrí nielen grécke víno retsina či aperitív ouzo, ale aj dobrá hudba a tradičná grécka pohostinnosť.
V mieste pobytu si môžete vypožičať osobný automobil a motocykel. Pre prenájom automobilu potrebujete mať 21 rokov a európsky vodičský preukaz. Čerpacie stanice sú otvorené vo všedné dni a v sobotu od 7.00 do 19.00, v nedeľu a vo sviatky sú otvorené len niektoré čerpacie stanice.
Rýchlostné obmedzenie je 50 km/h v obciach, 80 km/h mimo obcí.
Grécko je krajina s bohatou históriou, krajina, ktorá dala svetu najslávnejších filozofov, matematikov či dramatikov. Sokrates, Platón, Aristoteles, Archimedes, Pytagoras, Hypokrates,Homér a mnohí iní položili základy všetkých hlavných vedných odborov od filozofie až po lekárstvo, stali sa zakladateľmi dejepisectva a štátovedy, ale aj umeleckej prózy a drámy. Ku gréckej histórii neodmysliteľne patria aj Olympijské hry, ktorých vznik sa datuje do roku 776 pred naším letopočtom.
Gréci sú veľmi konzervatívni ľudia, ktorí si ctia svoje starobylé tradície, vychádzajúce ešte z pohanských čias. Grécke ľudové zvyky sú prežitkom starého Grécka, ktoré kresťanstvo nevytlačilo. Najväčšími gréckymi slávnosťami sú tradičné dedinské veselice panijiria, ktoré sa organizujú na počesť rôznych svätých (v staroveku na počesť bohov), či na počesť dobrej úrody (sviatok chleba, sviatok hrozna, sviatok melónov). Pri týchto zábavách sa tancuje na hlavnom námestí, kde sa hoduje niekoľko dní. Tradičné oslavy kresťanských sviatkov ako Veľká noc, či Vianoce si uchovali množstvo zvykov z predkresťanskej doby. Ľudová mytológia vychádza zo starogréckej mytológie, je plná pohanských bohov a povier. Na prvom mieste je u Grékov rodina, ktorá drží spolu a je nerozlučiteľná, preto deti žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti a často aj so svojou rodinou. Pre Grékov je tradičná aj ich pohostinnosť (filoxenia).
V gréckej mytológii sa vraví, že boh Zeus, vládca všetkých bohov sa narodil v jaskyni na hore Idi, ktorá sa nachádza na najväčšom gréckom ostrove Kréta. Dodnes sa tomu nikto nediví, pretože tento ostrov leží juhovýchodne od Peloponézu, obmývaný Egejským a Stredozemným morom, je divoko krásny, opojne voňavý a romantický.
Je to práve Kréta, ktorú môžeme nazývať kolískou Európy a európskej civilizácie. Zrodila sa tu minojská kultúra - kto by nepoznal bájny palác Knossos, Minotaura, Daidala a Ikara.
Kréta je najrozmanitejším a zároveň najjužnejšie položeným gréckym ostrovom. Má dĺžku 275 km, v najširšom bode meria až 62 km. Malebné pieskové pláže a skalnaté útesy obmýva krištáľovo čisté more, ktoré patrí medzi najteplejšie v Grécku. Kréta sa pýši 300 slnečnými dňami v roku.
Sezóna tu trvá od mája do októbra, a práve jarné a jesenné mesiace sú najvhodnejšie pre poznávanie tohto ostrova.
Za návštevu stojí nielen Knossos, ale aj Matala - stredisko hippies zo 60. rokov.
Jedinečnou prírodnou raritou je národný park s 18 km dlhou tiesňavou Samaria. Ďalšou zvláštnosťou je vyše 3 000 jaskýň. Medzi najkrajšie historické mestá patrí Chania, Rethymno a taktiež doporučujeme výlet na ostrov Santorini alebo Spinalonga.
Ku Kréte neodmysliteľne patria rozľahlé háje olivovníkov, oleandrov, pomarančovníkov a divo rastúcich orchideí.

Mapa

Podobné produkty


Alia Club Beach

Grécko Kréta
alia club beach hotel hersonissos - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

Raňajky

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 629 EUR

Creta Verano Hotel

Grécko Kréta
Creta Verano Hotel - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

All Inclusive

Vzdialenosť od pláže: 200 m Vzdialenosť od pláže - 200m

Viac info od 749 EUR

Eleni Palace

Grécko Kréta
Eleni Palace - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

Raňajky

Vzdialenosť od pláže: 200 m Vzdialenosť od pláže - 200m

Viac info od 479 EUR

Klio aparthotel

Grécko Kréta
Klio aparthotel - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

Polpenzia

Vzdialenosť od pláže: 150 m Vzdialenosť od pláže - 150m

Viac info od 609 EUR

Mari Kristin

Grécko Kréta
Mari Kristin - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

Polpenzia

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 579 EUR

Marilena hotel

Grécko Kréta
Marilena hotel - Heraklion
Last Minute

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

All Inclusive

Vzdialenosť od pláže: 120 m Vzdialenosť od pláže - 120m

Viac info od 739 EUR

Sunset Beach Hotel

Grécko Kréta
Sunset Beach Hotel - Heraklion

21.9. - 28.9.2018

Počet nocí: 7

Letecky

Polpenzia

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 782 EUR
Předcházející snímek
Následující snímek