Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Pag

Geografické informácie

Ostrov Pag sa nachádza v Kvarnerskej časti Jadranského mora. Dlhý je 63 km, 5 km široký a svojou rozlohou 284,56 km2 mu patrí status piateho najväčšieho a najdlhšieho ostrova v Chorvátsku. Žije tu okolo 8-tisíc obyvateľov. Od pevniny je Pag oddelený Velebitským prielivom - Velebitski kanal a od ostrova Rab na severe Pažským prielivom - Paški kanal. Na juhovýchodnom konci ho spája s pevninou Pažský most - Paški most a dopravu uľahčujú i trajekty Prizna – Žigljen a Karlobag a Pag. Je vyhľadávaný najmä pre svoje krásne pláže s jemným štrkom a pieskom a tyrkysovo čistému moru.

Popis destinácie

V letnom období je pre ostrov Pag typické stredomorské podnebie s teplotami mora až 25 °C a vzduchu v tieni okolo 27 °C. Dažďové prehánky alebo zrážky sú na Pagu v priebehu letnej turistickej sezóny výnimkou.

V meste nájdete množstvo múzeí. Koncom júla si tu môžete užiť aj miestny karneval.
V histórii ostrova sú zapísaní Rimani už v 1. a 2. storočí nášho letopočtu, nachádzajú sa tu pozostatky antickej, románskej, renesančnej a barokovej kultúry. Turisti si môžu obhliadnuť Pažský trojuholník - ufologické nálezisko alebo Lun, miesto so storočnými samorastúcimi divými olivovníkmi, aké sa môžu nájsť už len v Grécku a v Izraeli.

Luna - Pag

Luna

Vlastná
Polpenzia
Ďalšie termíny od 379 EUR
Pagus - Pag

Pagus

Vlastná
Polpenzia
Ďalšie termíny od 359 EUR