Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Hvar

Geografické informácie

Ostrov Hvar je 69 km dlhý aj e najdlhším ostrovom Jadranu. Ostrov je pretiahnutého tvaru a obýva ho cez 11 000 obyvateľov. Hvar je veľmi hornatý, najviac sídiel je sústredených v severnej, najširšej časti. Z južnej strany je pobrežie veľmi strmé, viac menej neobývané. Severné i južné pobrežie ostrova Hvar však ukrýva nespočetné množstvo nádherných zátok a pláží. Niektoré z týchto zátok ponúka aj ubytovanie. Stredom ostrova sa tiahne horský chrbát Sv. Nikola s rovnomenným najvyšším vrcholom - 628 m.
Vďaka slnečnému bohatstvu ho nazývajú aj "jadranskou Madeirou". Ostrov vyniká mimoriadne miernym a priaznivým podnebím.
Občas sa o Hvare hovorí ako o voňavom alebo bylinkovom ostrove. Okrem hojne rastúcej macchie tu rastie tiež množstvo divých aromatických bylín ako šalvia, fenykel, oregáno, kôpor, materina dúška, levanduľa alebo rozmarín.
Predovšetkým levanduľa sa tu pestuje aj na „priemyselné spracovanie“. Vonné oleje z rozmarínu a levandule sa na Hvare vyrábali už v 16. storočí. Ak budete na ostrove v priebehu júna – júla, kedy levanduľa kvitne, budete očarení. Lány levandule na Hvare uvidíte v oblasti okolo dediny Brusje v severozápadnej časti ostrova alebo tiež okolo dediny Humac.
Na ostrov Hvar sa dostanete pohodlne trajektom zo Splitu do Starigradu, alebo priamo loďou do mesta Hvar.

Pharos - Hvar

Pharos

Vlastná
Raňajky
Ďalšie termíny od 519 EUR
Amfora - Hvar

Amfora

Vlastná
Raňajky
Ďalšie termíny od 809 EUR