Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Brač

Geografické informácie

Ostrov Brač je najväčším z ostrovov Strednej Dalmácie. Od pevniny je oddelený bračským prielivom, na južnej strane potom Hvarským prielivom od ďalšieho krásneho ostrova Hvar a na západe ho delí od ďalšieho ostrova Šolta Splitská úžina. Ostrov je dlhý 40 km (v smere východ západ), v najširšom mieste potom dosahuje 13 km. Svojou rozlohou 396 km2 je nielen najväčším ostrovom Dalmácie, ale aj tretím najväčším na Jadrane.
Je to hornatý ostrov so 778 m vysokou horou Vidova Gora (Hora sv. Víta). Najznámejšími strediskami ostrova sú Supetar a Bol.
Do obce Supetar je spojenie trajektom z Makarskej, zo Splitu potom do obce Sumartin na druhej strane ostrova. Spojenie na ostrov je v letných mesiacoch od roku 1993 charterovými letmi na letisko Veško polje. Na ostrove sa pestuje hlavne vínna réva, olivy a mandle.
Na Brači nájdete rôzne typy pláží - od tých s jemnými okruhliakmi s pozvoľným prístupom do mora, cez upravené betónové pláty po skalnaté pobrežie. Približne 4 km východne od letoviska Postira nájdete piesočnú pláž Lovrečinu. Všade však nájdete more v okúzľujúcich farbách. Brač je tiež vyhláseným miestom pre všetky vodné športy.
V mestečku Bol je zázemie pre tenistov, vyznávačov windsurfingu a tiež vyhlásená pláž Zlatni rat.

Bonaca - Brač

Bonaca

Vlastná
All Inclusive
Ďalšie termíny od 459 EUR
Borak - Brač

Borak

Vlastná
Polpenzia
Ďalšie termíny od 439 EUR