Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Zornitza Sands & Spa

od 617 eur
doprava Letecky
strava Plná penzia
Vzdialenosť od pláže: 0 m
Vzdialenosť od pláže - 0m
Hotel priamo na pláži
Klimatizácia
Wi-Fi
Bazén
Televízor
Vzdialenosť od pláže: 0 m

Filtr

Luxusný a moderný hotel Zornitza Sands Vám ponúka oddych vo svojom areáli a to hneď pri viacerých aktivitách a službách. V areáli sa nachádza krásna slnečná terasa a bazén. Za poplatok môžete vyskúšať služby v hotelovom wellness centre, kde sú pre Vás pripravené masáže, sauny a rôzne procedúry. Taktiež si môžete oddýchnuť v kozmetickom a kaderníckom salóne. K dispozícií máte lehátka a slnečníky ako pri bazéne tak aj na pláži. Pre deti je tu pripravený detský bazén, herňa, detský klub, detské ihrisko a rôzne animácie. Wi-Fi pripojenie na internet je v celom areáli bez poplatku. Parkovať môžete v areáli hotela taktiež bez poplatku.

Moderné hotelové izby sú vybavené plateným mini barom, TV, klimatizáciou, pohármi, kúpeľňou spolu s toaletou, balkónom s výhľadom na more a bazén. Izby sú upratované denne a posteľná bielizeň je menená každé 3 až 4 dni.

V hoteli Zornitza Sands sa môžete stravovať formou plnej penzie - v hlavnej hotelovej reštaurácií sa podávajú raňajky, obed a večera formou bufetu. Nápoje nie sú zahrnuté v plnej penzií. K dispozícií máte dva bary - pri bazéne a lobby bar, ktorý je otvorený non stop.

Rozloha 110 993 km2
Počet obyvateľov 7 154 000
Hlavné mesto Sofia

Časový posun je plus 1 hodina oproti času na Slovensku
Bulharsko je krajina, kde dostanete naozaj všetko, po čom počas dovolenky len môžete zatúžiť. Pláže, slnko a more. Túto rekreáciu pre celú rodinu dozaista kúpite za prijateľnú cenu, môžete tu tiež zažiť nekonečné “disco party”, pre mladých vekom aj srdcom, a taktiež tí, čo uprednostňujú single dovolenku, si tu prídu na svoje. Slnečné pláže sú tou najväčšou tunajšej devízou, more pri pobreží je plytké a priam ideálne dovolenkové miesto pre rodiny s deťmi. Obzvlášť atraktívne je letovisko Slnečné pobrežie v blízkosti Burgasu.
Bulharská kultúra vychádza z prvotných vplyvov všetkých národov, ktoré sa v minulosti na tomto území usídlili alebo ho aspoň na určitú dobu ovládli. Môžete sa teda stretnúť s prvkami kultúry gréckej, thráckej, rímskej, byzantskej, ale i arabskej. Arabské orientálne prvky sa v Bulharsku usadili predovšetkým v období osmanskej nadvlády od 14. do 19. storočia. Ľudová slovesnosť si však zachováva štýl slovanskej kultúry, na ktorej mal významný vplyv príchod žiakov vierozvestca Metoda (napr. Klimenta Ohridského, prvého bulharského biskupa), ktorí prepracovali hlaholiku a bola za vlády cára Simeona nahradená cyrilikou, jej vylepšenou formou. Obdobie od polovice 14. do konca 19. storočia, kedy bolo Bulharsko súčasťou Osmanskej ríše, je Bulharmi považované za určité „obdobie temna“. Kultúrny vývoj aj národné cítenie bolo obnovené až ku koncu 19. storočia (od roku 1878) – rozvíjala sa hudba, literatúra, divadlo i výtvarníctva. Vo všetkom bulharskom umení sa prejavuje silný vzťah k národu ik rodnej krajine. Dodnes je udržiavané mnoho tradícií a ľudových zvykov.
LV – Bulharska Leva. Platiť môžete aj kreditnými kartami a používať bankomaty.
Orientačné ceny
Obed v reštaurácií cca 10LV; 1,5 litra vody – 1-2LV; pivo v bare od 1,5 – 3LV; káva v kaviarni od 1LV
Bulharská kuchyňa je chutná, korenistá a skutočne rôznorodá. Často sa jedáva mäso, zemiaky i syr. Určite si pochutnáte na množstve skvelého ovocia a zeleniny, šťavnatom grilovanom alebo pečenom mäsku s rôznymi omáčkami alebo známom bulharskom jogurte.

Medzi miestne špeciality patria napríklad na ohni pečené jahňacie „rodopské čeverme“, špeciálne palacinky „trácke katmí“, rybacia polievka „dobroudjanska banica“, studená polievka z uhoriek a jogurt „tarator“, bravčové alebo teľacie mäso s cibuľou a hubami „kavarma“, pečivo plnené syrom či ovocím „banica“ alebo dusené mäso so zeleninou „kapama“. Určite nezabudnite ani na šopský šalát, vínovicu, musaku či kebab. Za ochutnanie stoja aj miestne syry a vína, skutočné gurmánske pochúťky.

Tak ako každá krajina, tak aj Bulharsko má svoje špeciálne tzv. národné nápoje a tie sú:
Pliska - Koňak
Rakija - Je to pálenka z hrozna, sliviek, fíg, proste ovocie. Je najlepšia domáca, ale opatrne, môže prekvapiť a zaskočiť nepripraveného turistu. Niektoré zdroje uvádzajú Bulharsko ako pôvodcu Rakije (na základe vykopávok nádob).
Mastika - Silný anízový nápoj podávaný chladený. V kombinácii s menta, čo je likér z oleja mäty piepornej, tvorí drink s názvom Mrak. Mastika má obsahovať minimálne 47% alkoholu a aspoň 40g cukru na jeden liter.
Boza - Menej známy drink, avšak v Bulharsku samozrejmosť. Fermentovaný sladový nápoj z pšenice alebo prosa s nízkym obsahom alkoholu a hustou konzistenciou. Pôvodne z Turecka.
Bulharský čaj - Keď si v Bulharsku v reštaurácii objednáte čaj, nespýtajú sa Vás, aký čaj chcete. Bez varovania vám prinesú bylinkový čaj.
Pivo - Piva sa v Bulharsku pije dosť veľa a veľmi sa chuťou podobá nášmu pivu. Bulharské pivovary totiž zakladali českí sládkovia.
V mieste pobytu si môžete vypožičať osobný automobil a motocykel. Pre prenájom automobilu potrebujete mať 21 rokov a európsky vodičský preukaz. Čerpacie stanice sú otvorené vo všedné dni a v sobotu od 7.00 do 19.00, v nedeľu a vo sviatky sú otvorené len niektoré čerpacie stanice. Náš delegát Vám rád pomôže sprostredkovať prenájom auta a bude Vás informovať o zaujímavých miestach a vhodných cestách. Rýchlostné obmedzenie je 50 km/h v obciach, 80 km/h mimo obcí.
Balkánsky polostrov patrí od nepamäti k najvýznamnejším regiónom v Európe. Prvými osadníkmi na dnešnom území Bulharska boli Tráskovia, ktorí sa tu usadili približne v 16. storočí pred našim letopočtom. Prvý bulharský štát bol založený v roku 681, na čele ktorého stál Chán Asparuch. Významným míľnikom v bulharských dejinách je vznik písma cyrilika, ktorú v druhej polovici 9. storočia vytvorili a rozširovali solúnski bratia, Cyril a Metod. Nasledujúce obdobie je nazývané aj Zlatým vekom bulharskej kultúry. Bulharský štát v tomto období zaberal veľkú časť balkánskeho polostrova a rozprestieral sa na pobrežiach nielen Čierneho, ale aj Egejského mora. V 14. storočí sa stalo Bulharsko korisťou Osmanskej ríše. Spod tureckého vplyvu sa vymaňovalo postupne. Definitívnu nazávislosť však získalo až na začiatku 20. storočia. Od roku 2007 je Bulharsko členom Európskej únie.
Pokojné mestečko Elenite leží v tichom zálive so zlatistou plážou, obklopené krásnymi zelenými lesmi. Rozprestiera sa na 800 m dlhej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Stredisko sa nachádza na južnom pobreží Čierneho mora, je vzdialené 40 km od letiska v Burgase a 10 km od rušného Slnečného pobrežia.
Stredisko má priame autobusové spojenie i s historickým Nesebarom, ktorý patrí k najkrajším miestam Bulharska a taktiež ma priame spojenie aj na Slnečné pobrežie.
Všetky ubytovacie zariadenia majú slnečníky a ležadlá na pláži úplne ZDARMA.
Taktiež sa tu nachádza Aquapark Atlantída a klienti majú vstup ZDARMA.
Toto kúzelné a pokojné miesto vás očarí jedinečnou kombináciou mora a hôr, ktoré i v horúcich letných dňoch udržujú príjemné ovzdušie.

Mapa

Podobné produkty


Royal Bay

Bulharsko Elenite
Royal Bay - Elenite

2.6. - 9.6.2018

Počet nocí: 7

Vlastní

All Inclusive

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 272 eur

Royal Bay

Bulharsko Elenite
Royal Bay - Elenite

11.6. - 18.6.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

All Inclusive

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 901 eur

Royal Castle

Bulharsko Elenite
Royal Castle - Elenite
First Minute

2.6. - 9.6.2018

Počet nocí: 7

Vlastní

Snídaně

Vzdialenosť od pláže: 100 m Vzdialenosť od pláže - 100m

Viac info od 267 eur

Royal Castle

Bulharsko Elenite
Royal Castle - Elenite
First Minute

17.6. - 24.6.2018

Počet nocí: 7 ,10

Letecky

Polpenze

Vzdialenosť od pláže: 100 m Vzdialenosť od pláže - 100m

Viac info od 627 eur

Zornitza Sands & Spa

Bulharsko Elenite
Zornitza Sands & Spa - Elenite
First Minute
Náš Tip

2.6. - 9.6.2018

Počet nocí: 7

Vlastní

Plná penze

Vzdialenosť od pláže: 0 m Vzdialenosť od pláže - 0m

Viac info od 227 eur
Předcházející snímek
Následující snímek